Marzysz o pracy zdalnej. W tych zawodach to już standard

Marzysz o pracy zdalnej. W tych zawodach to już standard

Wraz z rozwojem technologii i coraz mniej zawodnym dostępem do internetu firmy zaczynają otwierać się na pracowników zdalnych. Freelancerów do realizacji poszczególnych projektów szukają już niemal wszystkie branże. W niektórych z nich, możliwość pracy zdalnej to część oferty dla pracowników etatowych. Jeśli więc marzysz o podróżach, ale nie chcesz rezygnować z kariery, to dla Ciebie idealny czas. Oto zawody, w których praca zdalna jest już standardem.

IT Developer
Sektor IT, który na rynku pracy ustala trendy, dawno już zauważył, że możliwość pracy zdalnej pozwala skuteczniej rekrutować tych specjalistów, którzy w ofertach mogą przebierać. Firmy prześcigają się więc nie tyle już w oferowaniu szczodrych warunków finansowych, ale i przeróżnych benefitów. Możliwość pracy z domu już jednak nie jest za taki uznawana. W IT stała się bowiem powszechna.

Twórcy aplikacji, webdesignerzy, administratorzy systemów komputerowych i testerzy do wykonywania swoich obowiązków potrzebują jedynie komputera i łącza internetowego, a komunikację i śledzenie postępów w projekcie ułatwiają programy takie jak choćby Slack, Trello czy Jira.

Jeżeli chcesz pracować zdalnie, warto więc rozważyć zmianę ścieżki kariery, tym bardziej, że ostatnimi czasy powstało bardziej wiele bootcampów i szkół programowania. Gwarantują one przyspieszone zdobycie kompetencji wystarczających do podjęcia zatrudnienia.

Copywriter

Praca copywritera lub content managera polega na przygotowywaniu różnego typu treści na potrzeby firmowe. Mogą to być zarówno materiały stricte reklamowe, takie jak hasła, claimy treści do landing page’y, czy scenariusze spotów reklamowych, ale i dłuższe treści o charakterze dziennikarskim, jak artykuły branżowe czy specjalistyczne blog posty.

O ile jednak kiedyś do wykonywania tej pracy wystarczało tzw. lekkie pióro, o tyle teraz coraz częściej dochodzi to tego konieczność zapoznania się z narzędziami do planowania treści takimi jak Google Trends, Answer The Public czy Google Keyword Planner. Ważna jest również specyfika poszczególnych mediów społecznościowych (Instagram, Facebook, LinkedIn).

Specjalista ds. SEO/SEM

Specjaliści zajmujący się optymalizacją stron internetowych zgodnie z wymogami SEO lub reklamą w wyszukiwarce również z powodzeniem mogą pracować z domu. Podobnie jak w przypadku copywriterów, ich praca polega w dużej mierze na korzystaniu z narzędzi, ale i analizowaniu danych i wyciąganiu odpowiednich wniosków.

Przyda się także umiejętność programowania lub chociaż budowy stron internetowych, jako że na pozycję w rankingach wyszukiwania, oprócz zawartości strony, wpływa `również jej budowa.

Grafik komputerowy

Projektanci graficzni, bez względu na to, czy tworzą koncepty ręcznie, czy przy użyciu programów komputerowych, mogą nie wychodząc z domu opracowywać ogólne układy i projekty reklam, broszur, czasopism czy raportów korporacyjnych, infografik itp., itd.

Co więcej, freelancerzy w tym zawodzie mogą liczyć stały dopływ zleceń. Sprawia to, że mogą realizować się na wielu polach jednocześnie. A w zawodach wymagających kreatywności wydaje się to szczególnie ważne.

Specjalista ds. social mediów

Niegdyś, obsługą mediów społecznościowych zajmowali się copywriterzy, później przemianowani na content designerów, ale teraz “lekkie pióro” to zdecydowanie za mało, by sprawnie poruszać się po ekosystemach Facebooka, Twittera, Instagrama czy WhatsAppa. Nie chodzi bowiem o to tylko, by pisać. Specjaliści zajmujący się social mediami muszą jednocześnie łączyć kompetencje kreatywne, takie jak pisanie czy tworzenie grafik, z analitycznymi. Ich zadaniem jest bowiem zadbanie o to, by ich treści – zarówno organiczne, jak i reklamowe – docierały do jak najszerszego grona odbiorców.

Podobnie jak specjaliści ds. SEO, do wykonywania tych obowiązków potrzebują jednak wyłącznie komputera podłączonego do internetu.

Popularne posty:

Obowiązkowy split payment od listopada 2019 – dla kogo, limity.
Nowe zasady obliczania zaliczki na podatek dochodowy w działalności gospodarczej – zmiany obowiązujące od 1 października 2019 roku.
Biała lista podatników VAT – wyszukiwarka MF
Odwrotne obciążenie w VAT dzisiaj i po zmianie przepisów cz.1
Leasing operacyjny 2019 – rozliczanie kosztów

UWAGA

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress oraz Disquss. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. Dane w systemie Disquss zapisują się na podstawie Twojej umowy zawartej z firmą Disquss. O szczegółach przetwarzania danych przez Disquss dowiesz się ze strony.

Comments are closed.