Ministerstwo Finansów stawia wyzwania programistom

Ministerstwo Finansów stawia wyzwania programistom

Jeśli masz smykałkę do programowania, resort finansów wraz z Krajową Administracją Skarbową mają dla Ciebie zdanie. Swoją propozycję przedstawiły na HackYeah – największym maratonie informatycznym w Polsce.

Dwa zadania

Oba urzędy stawiają wyzwanie w ramach GovTech Polska. Program „obywatelskiej burzy mózgów” stawia sobie za cel „wspólnie rozwiązywać istotne społecznie wyzwania, poprawić warunki życia obywateli czy efektywność działania sfery publicznej” (źródło: govtech.gov.pl). A w zasadzie, chce owe cele osiągnąć „rękoma” chętnych do współpracy, którzy orientują się w owoczesnych rozwiązaniach informatycznych i technologicznych.

A zadania stawiają ambitne. Chodzi o stworzenie robota do walki z cyberprzestępczością, natomiast drugim wyzwaniem jest zaprojektowanie e-platformy do szkolenia pracowników Krajowej Administracji Skarbowej.

Dlaczego akurat takie zadania?

Stworzenie robota do walki z cyberprzestępczością jest motywowane ogromem nielegalnych akcji w internecie. Mają one postać aukcji, ogłoszeń oraz stron oferujących nielegalne towary (np. papierosy i alkohol). Na samo ich odnalezienie należy poświęcić mnóstwo czasu, a użycie ogólnodostępnych narzędzi często okazuje się niewystarczające.

Kto może wziąć udział?

Regulamin konkursu podaje, że jego uczestnikami mogą być: osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej. Termin składania wniosków mija 28 października 2019 r. o godzinie 10.00. Konkurs podzielono na II etapy, za które oczywiście przewidziano nagrody. Oprócz negocjowalnego zamówienia publicznego uczestnicy mogą liczyć na 22 000 zł za zajęcie I miejsca.

Więcej informacji o konkursie.

Comments are closed.